poroj-crews
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

poroj-crews
 
ForumPortalliKėrkoLatest imagesLajmetRegjistrohuidentifikimiWallpapersGallery

 

 Mourinho nderohet me titullin e doktorantit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ToRn@dOo
Moderator
Moderator
ToRn@dOo


Numri i postimeve : 571
Age : 28
VendBanimi : ferizaj
Thanks : 0
Points : 78
Registration date : 23/12/2008

Mourinho nderohet me titullin e doktorantit Empty
MesazhTitulli: Mourinho nderohet me titullin e doktorantit   Mourinho nderohet me titullin e doktorantit I_icon_minitimeTue Mar 24, 2009 3:12 am

Menaxheri i Interit, Jose Mourinho, ėshtė nderuar me titullin Doctor Honoris Causa nga Universiteti i Lisbonės, ku ai ka diplomuar nė edukatė fizike dhe sport para mė shumė se 20 vitesh.

“Nuk jam i sigurt se e meritoj kėtė titull. Jam i befasuar. Mbase jam njė burim krenarie pėr fakultetin, por unė e kam ndjekur karrierėn pa menduar shumė pėr gjėrat”, ka thėnė Mourinho.

Duke veshur njė kostum gri por pa kravatė, 46-vjeēari ėshtė mbuluar me njė fustan tė zi dhe njė shirit me medaljon ėshtė vendosur rreth qafės sė tij gjatė ceremonisė formale.

Universiteti ka thėnė se kjo ėshtė njė mirėnjohje pėr suksesin e tij profesional.

Mourinho udhėhoqi Porton pėr tė fituar Kupėn UEFA nė vitin 2003 dhe Ligėn e Kampionėve njė vit mė pas, para se tė kalojė nė Premierligė ku fitoi dy tituj tė ligės me Chelsean (2004/05 dhe 2005/06).Mourinho nderohet me titullin e doktorantit F.0324003736439_m
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.alba-hac4.ch
 
Mourinho nderohet me titullin e doktorantit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mesi i bindur se Barcelona e ka titullin ne nje dore

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
poroj-crews :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Sport-
Kėrce tek: